Kurtköy Mutfak
Çap Proje Editör Ekibi
15 Nisan 2022

Kurtköy Mutfak

Kurtköy Mutfak Tasarımı

Mutfaklar günümüzün çoğunun geçtiği ortamlardır. Yemek yerken bir şeyler içerken mutfakları kullanırız. Mutfaklar evin en önemli kısımlarından bir tanesidir. Ailenin en çok toplandığı yer olan mutfaklar tasarımı konusunda da önem taşımaktadır. Kendinizi rahat hissetmeniz için mutfaklar uygun tasarımlı yapılmalıdır. Kurtköy mutfaklar hem yemek yaparken hemde aileniz ile keyifli vakit geçirirken daha rahat olmanızı sağlamaktadır.

Yemek masaları, ocak, buzdolabı, dolaplar mutfakta bulunan başlıca eşyalardır. Bu eşyalar mutfakta uygun yerlere konuşmazsa görüntü kirliliği oluşabilir. Buda siz mutfaktayken rahat etmemenize ve rahatsız olmanıza neden olmaktadır. Mutfak tasarımında kendi bilginiz ile eşyalarınızı yerleştirmeniz yada mobilyaları oluşturmanızı yetersiz olabilir. Bu nedenle bu işi yapan kişilerden profesyonel destek almanız daha şık mutfaklar oluşturmanızda etkili olacaktır.

Kurtköy Mutfak Tasarımında Önemli Etkenler Nelerdir?

Mutfak Tasarımı yaparken birçok etmenler dikkate alınmalıdır. Kurtköy mutfaklar hazırlanırken bu etmenler dikkate alınmaktadır. Mutfak tasarımı yapılırken ilk başta çalışma üçgeni dikkate alınmaktadır. Çalışma üçgeni kapsamında ocak, eviye, buzdolabı bulunmaktadır. Bu üç unsur 6 metre kareyi geçmeyecek şekilde dizayn edilmektedir. Böylelikle mutfakta daha rahat hareket etmeniz ve yemeğinizi daha hızlı yapmanız sağlamaktadır.

Mutfak tasarımında zemin seçimi de oldukça önemlidir. Zeminin rengi ruhunuzu dinlendirecek renkler içermelidir. Mutfaklar çabuk kirlenen alanlardır. Bu nedenle kir tutmayan zemin dekorasyonu seçilmektedir. Zeminde oluşan kirlerin kolay temizlenmesi adına daha özel malzemeler kullanılmaktadır. Uzun ömürlü malzemeler kullanılarak çok uzun yıllar mutfağınız şık görünümünü kaybetmemektedir.

Mutfakta Tezgah Seçimi

Tezgahlar yemeğin hazırlandığı bölgeler olduğu için seçimi de önem taşımaktadır. Kurtköy mutfaklar hazırlanırken tezgahlara da büyük önem verilmektedir. Mermer ve granit dışında farklı malzemeler de mutfak tezgahlarında kullanılabilmektedir. Bu malzemeler dışında ahşap ürünler de kullanılabilir. Ahşap tezgahlar mutfağınızın daha şık ve doğal görünmesini sağlamaktadır.

Tezgah duvarının dekorasyonu da yine doğal görünümü bozmayacak şekilde olmalıdır. Dolaplar ile tezgah arasındaki duvar dekorasyonunuz da şık görünmelidir. Çünkü bu dekorasyonu uzun zamanlar göreceksiniz. Gözünüzü yormayacak ve sizi sıkmayacak renkler seçebilirsiniz. Böylelikle mutfakta sıkılmak yerine keyif alacaksınız.

Benzer İçerikler

Pendik'te Villa Tadilatı Evlerinizi Yeniden Şekillendirin
Çap Proje Editör Ekibi
15 Nisan 2022

Pendik'te Villa Tadilatı Evlerinizi Yeniden Şekillendirin

Pendik'te Yaşamın Keyfini Çıkarmanız İçin En İyi Villa Projeleri
Çap Proje Editör Ekibi
15 Nisan 2022

Pendik'te Yaşamın Keyfini Çıkarmanız İçin En İyi Villa Projeleri

Pendik Evlerinde Modern Mobilya Trendleri 2024'ün En Yenileri
Çap Proje Editör Ekibi
15 Nisan 2022

Pendik Evlerinde Modern Mobilya Trendleri 2024'ün En Yenileri