Kurtköy Ofis
Çap Proje Editör Ekibi
24 Şubat 2021

Kurtköy Ofis

Kurtköy Ofis

Z Kuşağının işyerine girmesiyle birlikte, işletmeler, personeller için her şeyi kapsayan bir çalışma ortamı yaratma konusunda zorlanıyor. Günümüzün dinamik pazarında rekabet etmeye kendini adamış şirketler, farklı bir iş gücü içeren bir kültür oluşturmaya odaklanır. Artık ofis tasarımları, çağa uyum sağlamalıdır. Kurtköy ofis tasarım ve mobilya seçenekleri ile iş yeriniz, modern bir görünüme kavuşabilir.

Kapsayıcı Ofis Tasarımları

Kurtköy ofis dekorasyon stilleri söz konusu olduğunda, kapsayıcı dizayn bir adım öne çıkar. Bağlılık ile yüksek çalışan memnuniyeti arasında güçlü bir ilişki olduğu iyi bilinmektedir. İK uzmanları, çalışanlara fiziksel işyerleri üzerinde daha fazla kontrol verildiğinde, bağlılık seviyelerinin daha yüksek olduğunu keşfetti. Personellere, nerede çalışırlarsa çalışsınlar işlerini yapmaları için güvendiklerini gösteren kuruluşlar, genellikle daha iyi sonuçlar görürler. Dahası, çalışanlar stresi davet etmeyen rahat yerlerde daha iyi performans gösterme eğilimindedir. Çoğu açık plan ofis, her çalışanın ihtiyaçlarını karşılamıyor. En bağlı çalışanlar, iş deneyimleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olan ve performans seviyelerine odaklanabilen kişilerdir. İleri görüşlü işletmeler, kapsayıcı tasarım konseptlerini birleştirerek bütünsel bir yaklaşım sağlar. Elbette, esneklik ve özgürlük herkese göre değildir. Bazı insanlar, özellikle daha yaşlı nesiller ve içe dönük kişilik tipleri, kendilerini rahat hissettikleri iş istasyonlarını tercih ederler. Özetle, modern ofis tasarımları tüm kullanıcılara hitap etmelidir. Ofisler, çalışanların işlerini verimli ve etkili bir şekilde yapmalarını kolaylaştıracak şekilde geliştirilmelidir.

Herkese Hitap Eden Ofis Tasarımları

Kurtköy ofis tasarımı, tüm çalışanlara hitap eden stillerle de oluşturulabilir. Karma ofislerin nihai amacı, gayri resmi iletişimin kapsamını korumak, organik etkileşimi teşvik etmek ve çalışan katılımını artırmaktır. Aynı zamanda gürültüyü yumuşatan ve çalışanların odaklanmasını sağlayan çalışma ortamları sağlamaktır. İki ila dört ekip üyesini barındıran küçük masa kümeleri, ekip üyelerine dikkat dağıtmadan birlikte çalışma ve etkileşimde bulunma seçeneği sunar.

Etraflarındaki gürültüye konsantre olamadıkları için strese giren çalışanlar için, özel bölmeler, telefon kabinleri ve köşeli "sessiz bölgeler" de gürültü seviyelerini düşük ve konsantrasyon seviyelerini yüksek tutmaya yardımcı olur. Ses geçirmez duvarlarla donatılmış toplantı kabinleri de modern ofislerde popüler bir kurulumdur. Akustik bölmeler, esasen bir oda içinde yeni bir oda oluşturan ve küçük toplantılar, beyin fırtınası ve resmi olmayan bire bir oturumlar için ideal olan bağımsız kabinlerdir. Akustik bölmelerin bir başka avantajı da çok fazla yer kaplamamalarıdır. 

Benzer İçerikler

Pendik'te Villa Tadilatı Evlerinizi Yeniden Şekillendirin
Çap Proje Editör Ekibi
24 Şubat 2021

Pendik'te Villa Tadilatı Evlerinizi Yeniden Şekillendirin

Pendik'te Yaşamın Keyfini Çıkarmanız İçin En İyi Villa Projeleri
Çap Proje Editör Ekibi
24 Şubat 2021

Pendik'te Yaşamın Keyfini Çıkarmanız İçin En İyi Villa Projeleri

Pendik Evlerinde Modern Mobilya Trendleri 2024'ün En Yenileri
Çap Proje Editör Ekibi
24 Şubat 2021

Pendik Evlerinde Modern Mobilya Trendleri 2024'ün En Yenileri